У ЄС погодили початок перемовин про членство Албанії та Північної Македонії

24 Березня 2020, 17:14

Євросоюз погодив початок переговорів про членство Албанії та Північної Македонії. Про це написав комісар ЄС з питань розширення Олівер Варгеї у Twitter у вівторок, 24 березня.

 

«Щиро радий з приводу того, що країни-члени ЄС сьогодні досягли політичної згоди щодо відкриття переговорів про членство з Албанією та Північною Македонією. Від щирого серця вітаю обидві країни. Це також гучний і чіткий меседж для Західних Балкан: ваше майбутнє – у ЄС», – йдеться в повідомленні.

 

 

Як повідомляє «Європейська правда», за процедурою, тепер дві держави-кандидати та ЄС проводитимуть переговори щодо угоди про їхнє членство. В рамках переговорів буде оцінюватися готовність до вступу до Євросоюзу за усіма критеріями, від відповідності законодавства до дотримання принципів верховенства права. У підсумку, за узгодження повного тексту угоди, країни можуть стати повноцінними членами ЄС.

 

Нагадаємо, у червні 2019 року ЄС відклав початок офіційних переговорів про вступ Албанії та Північної Македонії на жовтень того року. Європейська комісія рекомендувала розпочати переговори після проведення необхідних реформ.

 

Однак, у результаті міністри закордонних справ Франції, Нідерландів і Данії визнали, що реформи правової системи і адміністративного управління в Північній Македонії та Албанії проведені в недостатньому обсязі.

 

Єврокомісія і, зокрема, Німеччина, виступали за початок переговорів про вступ. Прихильники переговорного процесу посилалися на висновок Єврокомісії, згідно з яким Албанія і Північна Македонія виконали умови, висунуті ЄС.