Європейський Союз засновує міжнародну контактну групу у складі європейських та латиноамериканських країн, щоб допомогти мирно роз'язати ситуацію, яка склалася у Венесуелі. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Зазначається, що дане рішення міністри закордонних справ країн ЄС прийняли під час засідання у Бухаресті в четвер, 31 січня.
Так, Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні зауважила, що роботу контактної групи координатуватиме ЄС, вона отримає мандат на 90 днів, протягом яких має спробувати посприяти проведенню у Венесуелі демократичних виборів.
"Ми потребуємо каналів, якими зможуть розвиватися політичні процеси", – зазначила вонаю
Також вона додала, що вважає цілком очевидним, що "у Венесуелі існує демократичний рух".
Наголошується, що до складу групи з боку ЄС мають увійти Німеччина, Франція, Італія, Великобританія, Іспанія, Португалія, Швеція і Нідерланди.
Водночас з боку латиноамериканських країн наразі є згода від Еквадору, Коста-Ріки, Уругваю та Болівії.
Своєю чергою, Могеріні підкреслила, що контактна група не прагнутиме відігравати роль офіційного посередника між політичними опонентами у Венесуелі.
Нагадаємо, 31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.
29 січня Верховний суд Венесуели ухвалив рішення про замороження банківських рахунків та введення заборони на виїзд із республіки Гуайдо.
28 січня адміністрація США вирішила ввести санкції проти венесуельського державного нафтового концерну PdVSA.
Також військовий аташе Венесуели у Вашингтоні полковник Хосе Луїс Сілва у суботу, 26 січня, заявив про визнання Хуана Гуайдо легітимним президентом країни.
Раніше ЄС закликав якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку має намір визнати лідера опозиції в якості керівника країни.
Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни. Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.
Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.