У ЄС обіцяють більше не відкладати імплементацію зони вільної торгівлі з Україною

15 Квітня 2015, 23:40

У Європейському Союзі не збираються ще раз відкладати імплементацію Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Україною. Про це під час зустрічей голови комітету з питань прав людини Верховної Ради України Григорія Немирі запевнили представники Європейської Комісії та зовнішньої служби ЄС, повідомив журналістам Немиря.

"У мене відбулися зустрічі в ЄК, Зовнішній службі, де одне з питань, на яке я хотів отримати відповідь, було, чи з боку ЄС не очікуються сигнали, що знову буде відкладено на якийсь термін імплементація зони вільної торгівлі. Я почув відповідь, що позиція ЄС є незмінною, і вони нагадали, що відкладення Угоди у минулому році до кінця 2015 року відбулося на прохання української сторони", – повідомив він.

На думку голови комітету, дуже важливо, щоб вже найближчим часом українська сторона заявила і свою чітку позицію, що "немає планів це відкладати".

Немиря нагадав, що Угода передбачає можливості проведення консультацій щодо збільшення перехідних періодів, збільшення допомоги стосовно гармонізації законодавства і можливість зміни українською стороною пріорітетів щодо "підтримки чи не підтримки, або значної підтримки тих чи інших секторів".

Нагадаємо, 16 вересня 2014 року Верховна Рада синхронно з Європарламентом ратифікувала Угоду про асоціацію України з Євросоюзом, включаючи створення зони вільної торгівлі. Про те, що зона вільної торгівлі між Україною і ЄС почне діяти з 2016 року, а не 1 листопада 2014 року, стало відомо після консультацій представників Єврокомісії, України і Росії. Сторони домовилися відкласти до 31 грудня 2015 року введення в дію зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, а також про продовження Євросоюзом тарифних преференцій для українських товарів.