У ЄС незадовелені результатами Brexit-переговорів

28 Вересня 2017, 17:31

Законодавці Європейського союзу вважають, що прогрес стосовно пріоритетів союзу в перших чотирьох раундах Brexit-переговорів з Британією є недостатнім. Про це йдеться в проекті резолюції щодо Brexit-переговорів  схваленому на парламентській конференції президентів, який був оприлюднений на сайті Європарламенту у четвер, 28 вересня.

Відповідно до проекту, Європейська Рада повинна визнати, що "достатнього прогресу" не було досягнуто щодо трьох цілей ЄС: забезпечення прав громадян ЄС і Британії, визначення фінансових зобов'язань королівства та врегулювання проблеми кордону між Республікою Ірландія та Північною Ірландією, – якщо тільки у п'ятому раунді переговорів не буде зроблено значного прориву з цих питань.

Так, проект, підготовлений парламентською групою щодо виходу Британії з ЄС, буде обговорюватися та виноситись на голосування у Європарламенті 3 жовтня.

 "Ми вітаємо конструктивний підхід прем'єр-міністра Мей у її недавній промові у Флоренції. Захист прав громадян є абсолютним пріоритетом для Європейського парламенту. Угода про вихід повинна зберігати повний набір прав, якими громадяни в даний час користуються, як визначено у відповідному законодавстві Європейського Союзу. Додаткові гарантії, що законодавство ЄС буде дотримуватися до виходу з Великої Британії, – це факт, що також є ключовим для забезпечення швидкого завершення першого етапу переговорів", – наголосив президент Європарламенту Антоніо Таяні.

Нагадаємо, 31 серпня глава делегації ЄС Мішель Барньє повідомив, що прориву в переговорах про вихід Великої Британії з Європейського Союзу не відбулося. Брюссель і Лондон знову не змогли досягти прогресу за результатами вже третього раунду переговорів з основних тем Brexit.