У ЄС назвали контрпродуктивним запуск в Україні е-декларування без сертифікатів

17 Серпня 2016, 18:05

Електронна система декларування статків, яку Національне агентство з питань запобігання корупції запустило 15 серпня, не була сертифікована у належний спосіб, тому запуск її в тестовому режимі може стати контрпродуктивним. Про це заявило Представництво Євросоюзу в Україні на сторінці у Facebook.

«…Вона  (система – Ред.) не відповідає цілям закріплення ключових юридичних наслідків, що повинні бути наслідком подання неправдивих декларацій. Саме тому запуск електронного декларування в тестовому режимі має обмаль сенсу і, фактично, може стати контрпродуктивним», – йдеться в заяві.

У ЄС засумнівалися, що невидання технічного сертифікату спричинене технічними недоліками, оскільки таке твердження є протилежним до публічних заяв ПРООН «та інших надійних експертів».

«Вони (експерти- Ред.) чітко підкреслюють: система повністю відповідає міжнародним стандартам та вже зараз може бути використана для збору та публікації декларацій в абсолютно законний спосіб. Це — завдання, що його наразі має виконати НАЗК», – наголосили в Представництві.

Наголошується, що українська влада на всіх рівнях має невідкладно владнати решту технічних і адміністративних питань – згідно з відповідними зобов’язаннями між Україною та ЄС.

«Нездатність швидко розв’язати цю проблему може підірвати важливі зусилля у боротьбі проти корупції в Україні, які є вкрай суттєвими для успішного процесу реформ, що підтримується Євросоюзом», – ідеться в офіційні заяві.

Нагадаємо, систему електронного декларування запустили опівночі 15 серпня без сертифікації.

Раніше Державна служба спеціального зв'язку й захисту інформації відмовила у видачі атестата відповідності системи електронного декларування. Згодом Держспецзв'язок передав НАЗК текст технічних зауважень до системи електронного декларування.

У Представництві Європейського Союзу в Україні заявили, що система електронного декларування активів чиновників в Україні повинна бути сертифікована з метою забезпечення кримінальної відповідальності за надання неправдивих свідчень. 

17 серпня Держспецзв'язок заявив про неможливість наразі поновити державну експертизу комплексної системи захисту інформації програмного забезпечення е-декларування.