Зокрема, за словами Колера, зважаючи на прогрес, якого досягла Україна в реформуванні сфери управління державними фінансами, ЄС може поновити виділення допомоги Україні через механізм бюджетної підтримки.
При цьому він висловив сподівання на продовження українською стороною активної роботи з реформування системи управління державними фінансами.
«Я вважаю, якщо Україна і в подальшому буде демонструвати прогрес у напрямку управління держфінансами, з усіма цими напрямками не буде жодних проблем і ЄС зможе виділити суму понад 160 млн евро для цих пріоритетних напрямків – це торгівля, регіональна політика і охорона навколишнього природного середовища», – зазначив Колер.
У свою чергу Прасолов підкреслив, що реформування сфери управління державними фінансами є одним із пріоритетних завдань уряду, в ході виконання яких він спирається на підтримку ЄК, зважаючи на досвід та практику ЄС.
«З огляду на це, сподіваємось на прийняття позитивного рішення щодо використання інструменту секторальної бюджетної підтримки в Україні», – наголосив міністр.
Як відомо, Європейський Союз заморозив фінансову допомогу Україні у 2011 році.
Таке рішення було пов'язане із невиконанням Україною низки технічних критеріїв, а також відсутності рішення в ЄС щодо виконання Україною так званого Женвальського критерію в частині функціонування демократичних інститутів, поваги прав людини і верховенства права.
«Певні програми зараз припинені саме через те, що українська влада не виконала ті умови, які передбачає впровадження цих програм», – заявив на початку 2012 року посол Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.