У ЄС експорт нафти лівійськими повстанцями вважають «нормальною комерційною практикою»

5 Квітня 2011, 19:24

Те, що лівійська опозиція почала експорт нафти, офіційний представник Європейської комісії Майкл Манн назвав «нормальною комерційною практикою».

Він пояснив на брифінгу 5 квітня порядок застосування санкцій Ради Безпеки ООН: «Введена заборона на продаж нафти і газу режимом Каддафі, особами та організаціями, які входять до списку, передбаченого санкціями».

На запитання журналістів, чи можуть лівійські опозиціонери на виручені гроші купувати зброю, він зазначив, що існує ембарго на продаж зброї Лівії.

«Що стосується зброї, існує повне ембарґо на її продаж Лівії. Ні країни, ні організації не мають права продавати Лівії зброю», – заявив офіційний представник Єврокомісії.

Разом з тим він визнав, що в ЄС відомо про обіг зброї в Лівії, але у Брюсселя немає інформації, звідки ця зброя надходить. У вівторок представник європейського командування НАТО бригадний генерал Марк ван Ум стверджував, що не було жодного випадку порушення ембарґо на зброю для лівійців.

Нагадаємо, у середині лютого в Лівії почалися виступи з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною більше 40 років. Згодом виступи переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв зіткнень повсталих з урядовими військами, влада Лівії це заперечує.

РБ ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні. У операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, взяли участь, зокрема, Велика Британія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

У четвер, 31 березня, керівництво кампанією в Лівії повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, що отримала умовне найменування "Об'єднаний захисник", є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення.