У ЄС анонсували конкретні заходи щодо ситуації в Азовському морі

19 Листопада 2018, 22:31

Високий представник Європейського Союзу в закордонних справах і політики безпеки Федеріка Могеріні повідомила, що ЄС планує здійснити конкретні заходи щодо ситуації в Азовському морі. Про це в понеділок, 19 листопада, вона повідомила під час прес-конференції.

 

Зокрема, Могеріні наголосила, що ситуація в Азовському морі "завдає шкоди не лише економіці України, але й судам, які ходять по (цьому морю – Ред.) під прапорами європейських країн".

 

"Це питання, по яких ми продовжимо працювати з повною рішучістю. Як країни-члени ЄС, так і наші міжнародні інститути, готові вжити заходів у найближчі тижні або дні", – заявила вона.

 

За її словами, ЄС довів до відома Росії необхідність припинити "надмірні інспекції" суден в Азовському морі.

 

Водночас Могеріні додала, що влада ЄС, особливо Єврокомісія, вивчає заходи підтримки тих районів України, які були порушені діями Росії. Вона зазначила, що це питання обговорювалося 19 листопада  на засіданні Ради ЄС у закордонних справах.

 

"Сьогодні у нас є також можливість висловити повну єдність Європейського Союзу, яку ми вже висловлювали раніше, з приводу невизнання так званих виборів, які пройшли 11 листопада на Донбасі", – підсумувала дипломат.

 

Нагадаємо, 19 листопада міністри закордонних справ Європейського союзу обговорили ситуацію в Україні, зокрема агресію Росії в Азовському морі та проведення незаконних "виборів" в окупованих районах Донецької та Луганської областей.