У ЄП пояснили, чому затягують «безвіз» для України і надають його острівним державам

30 Листопада 2016, 10:14

У Європарламенті не вважають політикою подвійних стандартів безпідставну затримку скасування візових режимів з Україною і Грузією на тлі завершення візової лібералізації для деяких інших країн, навіть без нового механізму призупинення. Про це заявила доповідач з питань візової лібералізації у Європарламенті Марія Габріел, коментуючи заплановану на 1 грудня ратифікацію законодавчим органом ЄС двосторонніх угод про скасування візових режимів із п'ятьма острівними державами в Океанії, зокрема із Кірібаті, Соломоновими островами, Мікронезією, Тувалу та Маршалловими островами.

«Я хочу сказати чітко: тут немає суперечностей. Коли йдеться про ці маленькі острови, то рішення щодо них вже були ухвалені раніше, але не цього тижня. Це різні ситуації, порівняно з Україною та Грузією», – наголосила болгарський політик.

Габріел відзначила, що Європарламент зі свого боку на даному етапі схвалив усі рішення для скасування візових вимог українцям і грузинам, а прив'язка цього процесу до нового механізму призупинення безвізових режимів, є ініціативою Ради ЄС.

«Я завжди дуже чітко заявляла, що немає сенсу безпосередньо прив'язувати механізм призупинення до безвізових режимів. Отже, як доповідач я продовжу наполягати на цьому», – підкреслила європарламентарій.

Габріел акцентувала увагу, що новий механізм призупинення буде застосовуватися до усіх країн, з якими ЄС має безвізові режими, а відтак, за її словами, нинішня ситуація відносно України і Грузії не є політикою подвійних стандартів.

Водночас, слід відзначити, що безвізові режими ЄС з острівними державами почали тимчасово діяти одразу після підписання двосторонніх угод, тобто ще до затвердження Європарламентом.

Як повідомлялося, 29 листопада у Брюсселі під час консультацій, так званого тріалогу, не змогли домовитись про  механізм призупинення дії безвізового режиму.

Нагадаємо, Європарламент планує розглянути механізм призупинення "безвізу" на початку наступного року.

Як повідомляв раніше голова Європарламенту Мартін Шульц, механізм призупинення "безвізу" не можуть узгодити через низку країн.

Скасування візового режиму для українців можливе лише після схвалення в ЄС нового так званого запобіжного механізму призупинення безвізових режимів для усіх третіх країн.