У Єгипті вибухнув газопровід. Без палива залишись Йорданія та Ізраїль

7 Лютого 2011, 08:37

За даними телеканалу, вибух здійснили «терористи, що скористалися нестабільною ситуацією з безпекою в країні».

За попередніми даними постачання газу в Йорданію з Єгипту будуть припинені на один тиждень.

Газопровід, що проходить на півострові, призначений, у тому числі, для постачання газу в Ізраїль.

За словами глави національної електричної компанії Галеба аль-Маабара (Ghaleb al – Maabara), єгипетська сторона проінформувала владу Аммана про те, що тижневий термін потрібний для лагодження пошкодженого газопроводу.

Нині пожежа в районі вибуху вже локалізована. За словами адміністрації Північного Синая, газова станція, розташована поряд з місцем вибуху, не постраждала. Вибух не торкнувся і житлових кварталів, що також знаходяться в безпосередній близькості. Потерпілих в результаті вибуху і пожежі немає.

Нагадаємо, Міністерство надзвичайних ситуацій ініціює розгляд питання про можливість тимчасової заборони туристичних поїздок в Єгипет для українських громадян.  

Уряд виділив МНС 10 млн.грн. на евакуацію українців з Єгипту. 

За даними МЗС в Єгипті на консульському обліку перебуває 830 громадян України та 6,5-7 тисяч туристів.

З 25 січня в Єгипті проходять акції протесту з вимогою відставки президента Єгипту Хосні Мубарака. Єгипетські військовослужбовці в супроводі бронетехніки почали операцію з розділення супротивників і прихильників президента Хосні Мубарака. Після тижня протестів Мубарак погодився лише змінити уряд і оголосив про намір не балотуватися на новий термін у вересні 2011 року. Більшості демонстрантів цього здалося мало, протистояння продовжилося.