У Єгипті внаслідок заворушень постраждало більше 230 людей

26 Червня 2013, 22:41

Сутички між опозиціонерами і ісламістами спалахнули сьогодні в місті Ель-Мансура – адміністративний центр провінції Дакахлія – 120 км на від Каїра. Як передають місцеві ЗМІ, на вулицях цього населеного пункту в даний час йдуть справжні вуличні бої. Такі дані наводить інтернет-портал "Аль-Яум ас-Сабіа".

За чотири дні до акції опозиції, яка планує домогтися відставки президента Мурсі в річницю його інавгурації, обстановка в Єгипті загострилася. Все частіше спалахують сутички між прихильниками і супротивниками глави держави.

Представники ісламістських рухів'' Брати-мусульмани'' і'' Аль-Гамаа аль-Ісламія'' пообіцяли застосувати силу'' для захисту законно обраного президента'' і "пролити свою кров, захищаючи іслам''.

Тим часом єгипетська армія, яка заявила кілька днів тому про те, що неодмінно втрутиться у разі початку масових заворушень, взяла під свій контроль стратегічні об'єкти на території країни. Підрозділи єгипетського спецназу і броньовики вже можна спостерігати в різних частинах єгипетської столиці і передмістях.

Єгипетські громадянські активісти, що домагаються відставки Мурсі і проведення дострокових виборів, зібрали на свою підтримку понад 15 мільйонів підписів – це майже на два мільйони більше, ніж голосів виборців, завдяки яким торік він став главою держави. Тепер опозиціонери мають намір направити петицію "про позбавлення президента довіри єгиптян'' до вищих судових інстанцій країни. Апогеєм кампанії має стати проведення 30 червня, в річницю інавгурації Мурсі, "мільйонного мітингу'' біля стін його резиденції.

Позначки:
98