Правозахисники вже заявили, що новий закон обмежує права громадян на свободу зібрань.
На їхню думку, влада фактично забороняє мирні протести і наділяє поліцію правом розганяти їх учасників без дійсно вагомих на те причин. Закон підписаний незадовго до референдуму щодо прийняття нової конституції Єгипту.
Крім того, на 2014 рік у країні намічені президентські і парламентські вибори.
На момент оголошення указу Мансура на вулицях Каїра та інших єгипетських міст перебували тисячі протестувальників проти політики чинної влади країни. Офіційним приводом для збору 24 листопада вони називають демонстрацію солідарності з людьми, загиблими сто днів тому при розгоні акції в підтримку відстороненого від влади військовими президента Мохаммеда Мурсі. Багатотисячні акції як прихильників, так і супротивників Мурсі практично не припиняються в Єгипті вже три роки, що минули з повалення його попередника Хосні Мубарака.
Демонстрації часто закінчуються сутичками з поліцією. Загальна кількість загиблих при розгоні акцій оцінюється в сотні осіб.
Як повідомлялось, 19 листопада у Єгипті відновилися антиурядові протести.
12 листопада влада Єгипту скасувала режим надзвичайного стану і комендантську годину, які діяли в країні впродовж трьох місяців.
Надзвичайний стан з комендантською годиною ввели 14 серпня, після розгону двоїх протестних таборів прихильників поваленого президента Мохаммеда Мурсі. Спочатку ці заходи повинні були діяти до жовтня, проте 12 вересня влада продовжила їх дію ще на два місяці.
Нагадаємо, 19 жовтня у Каїрі в закритому режимі відновилися слухання в суді проти екс-президента Єгипту Хосні Мубарака. Він підозрювався у застосуванні сили під час придушення акцій протесту навесні 2011 року.