У Єгипті відновилися антиурядові протести

19 Листопада 2013, 09:45

Демонстранти також протестуватимуть проти повалення військовими демократично обраного ісламістського президента Єгипту Мухаммада Мурсі.

Cотні єгиптян 18 листопада зібралися на площі Тахрір у Каїрі.

Вони скандували антиармійські гасла і розпорошили червону фарбу на встановлений військовими монумент. Уряд встановив цей пам’ятник на згадку про всіх загиблих у Єгипті від початку протестів проти колишнього президента Хосні Мубарака.

Як повідомлялось, 12 листопада влада Єгипту скасувала режим надзвичайного стану і комендантську годину, які діяли в країні впродовж трьох місяців.

Надзвичайний стан з комендантською годиною ввели 14 серпня, після розгону двоїх  протестних таборів прихильників поваленого президента Мохаммеда Мурсі. Спочатку ці заходи повинні були діяти до жовтня, проте 12 вересня влада продовжила їх дію ще на два місяці.

Нагадаємо, 19 жовтня у Каїрі в закритому режимі відновилися слухання в суді проти екс-президента Єгипту Хосні Мубарака. Він підозрювався у застосуванні сили під час придушення акцій протесту навесні 2011 року.

Жертвами тих подій стали понад 800 осіб, сам президент був змушений піти у відставку. Згідно з першим вердиктом, який був винесено 2 червня 2012 року, суд не знайшов прямих доказів надання колишнім президентом права поліції використовувати бойові патрони, але врахував його непряму причетність, засудивши до довічного ув'язнення.

Позначки: