У Єгипті студенти вийшли на протести через зняття обвинувачень з екс-президента Мубарака

30 Листопада 2014, 20:59

У єгипетських університетах почалися акції протесту після рішення Вищого суду, який скасував довічне ув'язнення екс-президенту країни Хосні Мубараку, який керував Єгиптом 30 років. Про це повідомили журналісти з Єгипту.

Мубарака раніше засудили до довічного ув'язнення у 2012 році за звинуваченням у загибелі 239 антиурядових демонстрантів роком раніше.

Активісти сприйняли рішення Вищого суду як ознаку наступу на права, здобуті внаслідок «Арабської весни». Сотні демонстрантів зібралися біля Каїрського університету, розмахуючи портретами Мубарака за ґратами і вимагаючи «повалення режиму».

Також повідомлялося, що у суботу ввечері, після оголошення рішення суду, двоє людей загинули і дев’ятеро отримали поранення під час сутичок з поліцією, яка застосувала сльозогінний газ та дробовики, щоб розігнати близько 1 тис. протестувальників, які намагалися потрапити на площу Тахрір – символічне серце повстання, внаслідок якого повалили режим Мубарака.

Як відомо, нині президентом Єгипту є Абдель Фаттах Ас-Сісі. У липні 2013 року Ас-Сісі організував державний переворот, під час якого з поста президента був повалений Мохаммед Мурсі, якого обрали президентом після перемоги протестувальників у 2011 році, призупинив дію Конституції, а партію Мурсі "Брати-мусульмани" оголосив поза законом.