У Єгипті штурмують та палять офіси партії влади

23 Листопада 2012, 17:15

Так, згідно інформації, що надходить, тисячі демонстрантів, що протестують проти останніх указів глави держави, влаштували погроми і спалили філії партії «Брати-мусульмани» в Суеці, Ісмалії, Порт-Саїді, Асьюті та Олександрії.

У північній столиці Єгипту сотні маніфестантів прорвалися в штаб-квартиру політичного крила "братів". Протестувальники закидали будівлю "коктейлями Молотова", після чого в ньому спалахнула пожежа.  Повідомляється про 15 постраждалих.

Також в країні відбулася хода проти Конституційної декларації. Ходу очолили найбільш популярні в країні діячі ліберально-демократичної опозиції – колишній керівник МАГАТЕ, творець партії "Ад-Дустур" Мухаммед аль-Барадеї, екс-глава Ліги арабських держав (ЛАД), генеральний секретар партії "Конгрес" Амр Муса.

Паралельно в Єгипті відбуваються акції на підтримку президента. Їх учасники заявляють, що заходи, прийняті Мурсі, носять тимчасовий характер і спрямовані на "захист революції".

Сам глава держави заявив під час мітингу своїх прихильників у Каїрі, що він прагне досягти соціальної і економічної стабільності в країні.

Згідно з підписаним напередодні указом, рішення, прийняті президентом, не можуть бути оскаржені жодним органом, зокрема і судовим.

Крім того, декрет відкриває можливість для повторного процесу над людьми, засудженими за загибель учасників протестів 2011 року, які призвели до повалення президента Хосні Мубарака.