Нинішній політичний конфлікт у Єгипті виник після того, як тимчасова влада оприлюднила нову конституційну декларацію, а відповідно – й оновлене виборче законодавство. Згідно з ним, дві третини депутатів обиратимуться за партійним списком, одна третина – за одномандатними округами. Однак в останньому випадку закон не дозволяє висувати в округах кандидатів від партій.
Представники єгипетських партій побоюються, що в цю одну третину обраних в одномандатних округах можуть потрапити прихильники колишнього президента Єгипту – члени розпущеної Національно-демократичної партії Хосні Мубарака.
Вибори до нижньої палати парламенту у Єгипті заплановані на листопад.
Представники політсил, які погрожують бойкотом, вимагають внесення змін у закон до кінця тижня.
Як повідомлялось, в Україні також готується чергова зміна виборчого законодавства. Венеціанська комісія у попередньому звіті зробила низку зауважень та рекомендацій до нового законопроекту про вибори 22 вересня міністр юстиції Олександр Лавринович заявив про неможливість урахувати всі рекомендації Венеціанської комісії до законопроекту про вибори. Вже 27 вересня Лавринович вже повідомив, що робоча группа врахувала значну частину пропозицій Венеціанської комісії, однак ще чотири залишаються дискусійними.
За словами Лавриновича дискусійні пропозиції буде передано на розгляд президента Віктора Януковича для прийняття остаточного рішення.
Враховані рекомендації Венеціанської комісії, на думку громадськості, не покращують цей законопроект.
Раніше лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк заявляв, що опозиційні партії повинні бойкотувати парламентські вибори 2012 року, якщо в них не братиме участь БЮТ через можливе ув’язнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко.
Венеціанська комісія підкреслює необхідність участі всіх політичних сил у виборі виборчої системи в Україні.