У Єгипті біля палацу президента знову заворушення

11 Лютого 2013, 23:55

До резиденції глави держави підійшли кілька колон протестуючих проти політики нинішньої влади, десятки молодих людей почали закидати поліцейські кордони камінням. Поліція розігнала натовп водометами і гранатами зі сльозогінним газом. Силам безпеки вдалося відтіснити протестуючу молодь від палацу на прилеглі вулиці.

Поки поліція контролює ситуацію у резиденції Мурсі, групи молоді концентруються на розташованій неподалік площі Роксі і на вулиці Аль-Міграні, що виходить до палацу Мурсі.

Масові акції протесту в різних містах Єгипту відбуваються в день другої річниці відставки Хосні Мубарака. Демонстранти виступають проти політики нинішньої влади. 

Читайте також: Незавершена революція

Нагадаємо, 27 січня президент країни оголосив 30-денний надзвичайний стан у Порт-Саїді, Суеці й Ісмаїлії.

26-27 січня у цих містах сталися сутички, в яких загинули понад півсотні людей. Насильство спалахнуло після засудження до смертної кари футбольних фанів за минулорічні події в Порт-Саїді. Тоді в бійці між уболівальниками місцевої команди і клубу з Каїра загинули 74 людини.

Наступного дня Верхня палата єгипетського парламенту – Консультативна рада – схвалила закон "Про участь армії в забезпеченні безпеки всередині країни". Закон наділяє збройні сили правом "брати участь, спільно з поліцією, в заходах щодо забезпечення безпеки в країні і захисту важливих державних об'єктів".

Позначки: