У єгипетському Порт-Саїді в результаті зіткнень загинуло більше 30 людей

27 Січня 2013, 19:55

Заворушення у Порт-Саїді почалися після того, як єгипетський суд виніс 21 смертний вирок організаторам та учасникам погромів, що почалися після футбольного матчу в лютому минулого року. Всього звинувачення були пред'явлені 70 учасникам заворушень.

Погроми, в яких брали участь засуджені, сталися після футбольного матчу на стадіоні Порт-Саїда в лютому 2012 року. На ньому команда "Аль-Масрі" (Порт-Саїд) здобула перемогу над командою "Аль-Ахлі" (Каїр), після чого фанати останньої атакували фанатів першої. Потім заворушення перекинулися на Каїр і Суец. Зіткнення тоді призвели до масової загибелі людей – більше 70 людей.

Відомо, що родичі загиблих з радістю сприйняли рішення суду, в той час як рідні засуджених спробували взяти штурмом в'язницю, в якій перебували засуджені.

За даними Al Jazeera, для наведення порядку єгипетська влада звернулися за допомогою до армії, в районі конфлікту була введена комендантська година.

У неділю місцева газета "Іджіпт індепендент" повідомила, що, за останніми даними, щонайменше 31 людина загинула і понад 300 отримали поранення в Порт-Саїді. Серед загиблих є поліцейські.

Зі свого боку верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон висловила глибоку стурбованість зіткненнями в цьому місті, що призвели до загибелі людей.

У комюніке, поширеному в Брюсселі, йдеться, що глава європейської дипломатії "наполегливо закликає єгипетську владу до відновлення спокою і порядку та пропонує всім сторонам виявляти стриманість заради найважливіших інтересів країни в цей складний час в період переходу до демократії".

Нагадаємо, раніше Національна рада оборони Єгипту заявила, що в районах, охоплених заворушеннями, може бути введений надзвичайний стан.