Ще живі очевидці, родичі жертв і антиядерні активісти вшановують загиблих у Парку миру поблизу епіцентру вибуху, який вбив до 140 тисяч людей.
Прем'єр-міністр Сіндзо Абе назвав зусилля з ліквідації атомної зброї обов’язком Японії як єдиної у світі країни, що зазнала ядерного нападу.
1945 року через три дні бомбардування Хіросіми друга подібна бомба вразила Нагасакі.
Невдовзі Японія капітулювала, це означало закінчення Другої світової війни.
Антиядерні настрої в Японії посилилися після 2011 року, коли через природні катаклізми і неготовність до роботи в надзвичайних умовах сталася аварія на АЕС «Фукусіма-1».
Як повідомлялось, 2011 року вперше за 66 років після ядерного бомбардування японських міст офіційні представники США вперше взяли участь у церемонії пам’яті у Японії.
Уповноважений у справах США та радник з економічних питань США Джеймс П. Зумвальт, зазначив, що візит представників США в Японію є кроком до реалізації глобального проект «світ без ядерної зброї».
Нагадаємо, 2010 року президент США Барак Обама оприлюднив нову американську ядерну стратегію «світ без ядерної зброї». Головним тактичним завданням стратегії є поступове скорочення ядерної зброї.