"Ми повинні прагнути до створення суспільства, позбавленого залежності від АЕС. Планово і покроково необхідно знизити ступінь залежності від АЕС і побудувати в майбутньому суспільство, яке могло б існувати і без атомної енергетики. Це той напрямок, по якому повинна піти наша країна", – зазначив прем'єр-міністр.
Цю заяву Кан зробив на тлі зростаючого суспільного невдоволення тривалою кризою на АЕС "Фукусіма-1".
До аварії на АЕС "Фукусіма-1" близько 30% електроенергії Японія отримувала за рахунок своїх атомних станцій. Відповідно до прийнятого торік плану розвитку енергетичної політики країни, Японія повинна була до 2030 року довести частку АЕС в енергозабезпеченні до 53%.
Нагадаємо, під час землетрусу і цунамі 11 березня цього року відбулося порушення енергопостачання насосів, що закачували воду для охолодження реакторів АЕС "Фукусіма-1".
Після того, як цунамі вивело з ладу систему охолодження реакторів АЕС, в атмосферу було викинуто 770 тисяч терабеккерелів радіації. Це приблизно 15% від рівня витоку, яка сталася внаслідок катастрофи в Чорнобилі 1986 року.
Аварія на АЕС "Фукусіма-1" та зростаючі "антиатомні" настрої в суспільстві змусили прем'єра ще в травні вказати на необхідність перегляду енергетичної стратегії Японії, приділивши значно більше уваги поновлюваним видам енергії.
У середу ж, 13 липня, Наото Кан пішов ще далі, заявивши, що Японія повинна прагнути до створення суспільства, позбавленого залежності від АЕС. Однак він не уточнив, як скоро це повинно статися.
Зазначимо, що 30 травня канцлер ФРН Ангела Меркель заявила про відмову Німеччини від атомної енергетики та про закриття всіх АЕС до 2022 року.
Сама канцлер є прихильником атомної енергетики та планувала продовжити життя німецьких АЕС до 2036 року, проте, враховуючи значний тиск з боку громадськості, прийняла це рішення.