У Японії на ще одній АЕС оголошено надзвичайний стан

14 Березня 2011, 07:54

Крім АЕС Фукусіма, під загрозою АЕС Онагава, яка знаходиться ближче до епіцентру руйнівного землетрусу, що стався п'ятницю на північному сході Японії. За даними МАГАТЕ, на цій АЕС підвищений рівень радіації.

Однак згодом Міжнародне агентство з атомної енергії, з посиланням на владу Японії, на своєму сайті повідомило, що рівень радіації в околицях японської АЕС Онагава знизився до нормального.

Вона зазнала найбільший збиток від землетрусу та цунамі. На станції запроваджено найнижчий рівень небезпеки – перший за семибальною шкалою. Джерело радіації не було уточнено.

Проте японська влада запевняє, що всі три реактори Онагави працюють у нормальному режимі, жодних викидів радіації не виявлено і за ситуацією уважно спостерігають фахівці.

Нагадаємо, у неділю, 13 березня, у районі японської АЕС Онагава в префектурі Міягі виявлено рівень радіації, який перевищує норму у 400 разів.

А в суботу в Японії поряд з першим реактором пошкодженої в результаті землетрусу атомної електростанції Фукусіма стався вибух.

За деякими даними, рівень радіації поблизу Фукусіми виріс у 20 разів; кілька робітників були поранені під час вибуху. Раніше надходила інформація про радіоактивний витік цезію, виявлений біля одного з блоків АЕС Фукусіма I.