За її словами, завдяки спільним зусиллям МЗС, МВС та Держкомтелерадіо розроблено інструкцію для журналістів щодо алгоритму цієї процедури.
«За два минулі місяці завдяки спільній роботі МЗС, МВС, Держкомтелерадіо нам вдалося значно спростити цю процедуру», – сказала Чепак.
Вона також повідомила, що підготовлена інструкція щодо реєстрації іноземних журналістів буде обговорюватися та доповнюватися в ході дискусії на сторінці «Відкритої розмови» у мережі Фейсбук.
Потім, за її словами, планується опублікувати інструкцію щодо проходження реєстрації українською й англійською мовами на офіційних сайтах установ, що мають відношення до вирішення цього питання.
Нагадаємо, 27 лютого представники іноземних ЗМІ в Україні поскаржилися на те, що нові правила отримання акредитації та віз для журналістів відчутно ускладнили їм роботу в Україні, оскільки тепер для отримання візи необхідно здійснювати фінансово затратні та тривалі за часом поїздки додому, а потім, повертаючись в Україну, проходити тривалий процес реєстрації.
Водночас МЗС заявило, що з боку міністерства вже зроблено все можливе, щоб отримання іноземними журналістами довгострокових віз було максимально спрощено.
9 травня 2011 року набули чинності зміни до Закону України «Про інформацію», згідно з якими представники іноземних ЗМІ не потребують акредитації прес-служби МЗС України для роботи у нашій державі.
Водночас у іноземних журналістів виникли труднощі у зв’язку із відсутністю посвідчення, виданого українською стороною для підтвердження їх легального перебування в Україні, а також через наявність значного переліку документів для отримання посвідки на тимчасове проживання та складність їх оформлення і подання.