У Януковича занепокоїлися аномальною підтримкою регіоналів у тюрмах і психлікарнях

Акценти
8 Листопада 2012, 11:08

Представник президента у Верховній Раді Юрій Мирошниченко звертає увагу на питання прозорості голосування на спецдільницях, де зафіксована аномальна явка та беззаперечна підтримка Партії регіонів.

«У мене особисто виникають питання до дільниць, де не може людина вільно висловити свою точку зору, де вона є залежною, де немає спостерігачів і де дуже і дуже одностайне голосування. Ця проблемна виникла не на цих виборах, вона існує протягом цієї історії України», – заявив Мирошниченко.

«Ми маємо всі боротися, всі політики, всі зацікавлені сторони через перехресний контроль, повинні виявляти такі факти. Недарма президент звернувся до Генерального прокурора з тим, щоби він у найкоротші терміни дав оцінку правову тим діям, які відбуваються в округах, по інших місцях, в тому числі і спецдільницях, там де є аномальні явища, які ставлять під сумнів голосування на таких дільницях», – додав він.

Спецдільниці згідно з чинним законодавством організовують як привило у місцях позбавлення волі та звичайних і психіатричних лікарнях.

Як повідомлялось, у день виборів, позиція заявляла, що її спостерігачів не допустили на спецдільниці для голосування у СІЗО та в’язницях. За інформацією опозиції ув'язнених змушували голосувати поза кабінками під повним контролем керівництва тюрем.

Нагадаємо, 7 листопада президент Віктор Янукович доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці перевірити факти порушень законодавства під час виборчого процесу в одномандатних виборчих округах та «вжити заходів реагування згідно із законодавством».

90