“Це суверенне право кожної країни – визначати систему виборів і бар'єр. І те, що в рекомендаціях (Венеціанської комісії – Ред.) є згадка про це, це за моєї пам'яті сталося уперше, і Україна має право до цього прислухатися, але законодавець зберігає за собою суверенне право до цього не прислухатися”, – сказав він журналістам у вівторок в Києві.
В той же час, голова президентської адміністрації висловив надію, що депутати максимально врахують висновки усіх міжнародних інституцій до законопроекту про внесення змін до закону про вибори.
“І коли президент отримає новий законопроект, який буде проголосований, на підпис, тоді він визначатиметься зі своєю позицією відносно цього документу”, – сказав Льовочкін.
Нагадаємо, голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов визнав, що на розгляд до Венеціанської комісії і до Верховної Ради було направлено два різних законопроекти про вибори народних депутатів.
Раніше Єфремов заявив, що закон про вибори має бути прийнятним оскільки «саме змішана система виборів народних депутатів – це компроміс, правильна система, що відповідає тій політичній культурі, яка існує в нашій державі на сьогоднішній день».
Міністерство юстиції передало до Венеціанської комісії остаточний проект закону про вибори народних депутатів, який було доопрацьовано з урахуванням попередніх рекомендацій, наданих цією міжнародною експертною організацією.
Попередній висновок Венеціанської комісії було оприлюднено 14 вересня. Зокрема, зазначалося, що змішана система виборів – не найкращий варіант для України, оскільки в минулому вже приводила до спотворення волі виборців