На запитання "Яким чином сьогоднішній указ президента сприяє вирішенню справи Тимошенко?" він відповів: "Як ви знаєте, цей указ вводить в дію рішення РНБО. І якщо ретельно проаналізувати це рішення РНБО, то там президент визначає доручення як Кабміну в цілому, так і окремим міністерствам…".
"І в тому розділі, де йдеться про доручення Міністерству юстиції, якраз і наголошено на необхідності здійснити цілу низку кроків у співпраці з представниками ЄС і експертами, і залученням досвіду Венеціанської комісії з тим, щоби ті питання, які пов’язані з правовим регулюванням тих складних, скажімо так, питань, про які ви говорите, щоб вони були забезпечені такими цивілізованими, в межах європейських стандартів, відповідями", – сказав Мірошниченко.
"Тому доручення профільному Міністерству юстиції надане, і президент очікує на те, що найближчим часом всі підготовлені або підзаконні акти, або інші форми рішень будуть запропоновані українському суспільству, парламенту, президенту", – додав він.
Водночас представник президента заявив, що підписання указу у середу не було пов'язане з розглядом у Європарламенті українського питання.
"Над цим указом офіс президента працював тривалий час, фактично одразу після зустрічі президента в Європі", – стверджує Мірошниченко.
"Було надане відповідне доручення і те, що сьогодні він з'явився на сайті президента, є, я би сказав, більше збігом, ніж намаганням підлаштувати указ під дебати у Європейському парламенті", – додав він.
Нагадаємо, сьогодні було оприлюднено документ, яким Янукович затвердив невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України.
Як раніше повідомлялося, Венеціанська комісія розкритикувала практику жорстких покарань за звинуваченням в "перевищенні влади", відзначивши, що члени уряду повинні мати право на помилку без загрози кримінального переслідування.
Юлія Тимошенко була засуджена до 7 років ув'язнення за звинуваченням у порушенні за ст. 365 ККУ – зловживання владою.