У Януковича дивуються, що політики хочуть позбавити громадян права ухвалювати важливі рішення

Акценти
27 Листопада 2012, 21:55

"Закон про референдум є конституційним. Це вимога Конституції про те, що ми, парламентарі, маємо ухвалити порядок проведення референдумів", – зазначив він.

"Подобається це політикам, чи ні. Мені дивно чути, що політики хочуть позбавити громадян права ухвалювати рішення щодо життя в своїй країні. Не треба забувати хто є слуга, а хто суб`єкт влади", – уточнив політик.

В свою чергу новообраний депутат Верховної Ради від опозиції Андрій Пишний вважає, що закон, підписаний Януковичем, порушує Конституцію.

"Референдум, якщо він буде потрібний адміністрації президента, буде організовуватися обласними державними адміністраціями, губернаторами. На референдум можуть виноситися будь-які питання", – уточнив він.

"Цілком можливо, що на референдум будуть поставлені питання про продовження терміну правління президента. На сьогоднішній день, цей закон не відповідає жодним вимогам ні Венеціанської комісії, ні Парламентської асамблеї Ради Європи, які рекомендували від цих речей відійти", – сказав Пишний.

Нагадаємо, 27 листопада президент України Віктор Янукович підписав закон «Про всеукраїнський референдум».

Як відомо, 6 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому закон «Про всеукраїнський референдум».

20 листопада Верховна Рада відмовилася підтримати проект постанови народних депутатів Сергія Саса і Миколи Томенка «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття як закону проекту Закону України «Про всеукраїнський референдум». За дане рішенні проголосували лише 16 із 276 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Читайте також: Узурпація ім'ям народу: режим Януковича хоче позбавити громадян можливості впливати на владу

90