Організація Human Rights Watch стурбована відсутністю результатів у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета та обмеженням свободи ЗМІ в Україні. Про це під час презентації щорічної всесвітньої доповіді Human Rights Watch про ситуацію з правами людей заявила представник Human Rights Watch в Україні Таня Купер.
«Особливо турбує відсутність якихось відчутних результатів у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета, який загинув торік влітку, і нападу на інших журналістів у минулому році», – сказала вона.
За словами Купер, Human Rights Watch також стурбована обмеженням свободи ЗМІ в Україні. На думку аналітиків міжнародної правозахисної організації, жертвами таких порушень у минулому році в Україні стали «особливо журналісти, які висвітлюють конфлікт на сході, і яких обвинувачували в пособництві, в зраді тощо».
«Українська влада, на нашу думку, недостатньо добре реагували на такі атаки, на такі напади і агресію проти журналістів і особливо після того, коли було оприлюднено імена або особисті дані сотень журналістів та інших людей, які були акредитовані в прес-центрі «ДНР», – зауважила вона.
Читайте також: Радник глави МВС озвучив основну версію вбивства журналіста Шеремета
Нагадаємо, 20 липня у Києві в результаті вибуху автомобіля загинув журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.