У Human Rights Watch прокоментували обвинувальний вирок Савченко

23 Березня 2016, 09:13

Правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що обвинувальний вирок українській льотчиці Надії Савченко винесений за підсумками несправедливого судового розгляду. Про це повідомляється на сайті організації.

"Не вдаючись у деталі, можна сказати, що Надії Савченко не був забезпечений справедливий суд, винесений вирок не обґрунтований і не повинен залишатися в силі", — сказав директор Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії Х'ю Вільямсон.

Безумовно, смерть Корнелюка і Волошина (російські журналісти, у смерті яких звинуватили Савченко – ред.) вимагає притягнення винних, але не в рамках процесу, який був украй політизованим із самого початку і який не відповідає базовим вимогам до правосуддя", — додав Вільямсон.

Human Rights Watch зі стурбованістю зазначила, що суд над Савченко проходив на тлі граничного загострення відносин між РФ і Україною і в умовах "величезного спотворення в Росії інформації про події в Донбасі".

Також правозахисна організація "глибоко стурбована прецедентом, який був створений в 2015 р. судом над Олегом Сенцовим — українським кінорежисером, який отримав 20 років за відверто надуманими справі про тероризм".

Як повідомлялося, 22 березня російський суд ухвалив рішення засудити Надію Савченко до 22 років ув'язнення. Вирок зачитували протягом двох днів.

Нагадаємо, держобвинувачення Росії вимагало для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму. Однак суд зняв із Савченко обвинувачення по одному з епізодів у зв’язку з порушенням юрисдикції.

Тим часом, президент України Петро Порошенко вже заявив про готовність обміняти Савченко на російських ГРУшників Алєксандра Алєксандрова та Євгєнія Єрофєєва.