У Грищенка визнали, що засуджені у Лівії українці не нафтовики

9 Червня 2012, 01:55

"Будемо відверті, якби режим Каддафі переміг в громадянській війні, то ці люди б із орденами з грошима давно б уже повернутися в Україну", – зазначив він.

"Я гарантую, що 10 років ці люди не будуть відбувати строк в Лівії. Ми їх звідти витягнемо і ми переконані, що і апеляція вже допоможе. Якщо ні, у нас є інші інструменти тиску на Лівію", – запевнив дипломат.

"Треба розуміти, з якою країною ми маємо справу, з якими реаліями ми маємо справу. Яких надмірних демократів привели до влади інші демократи з певних наших західних країн-партнерів", – уточнив Волошин.

При цьому представник МЗС наголосив, що "ці люди там, вибачте, не фініки збирали".

"Коли керівник групи, старший групи, який отримав довічне ув`язнення, під час слідства, і нам показували ці матеріали, коли він каже: я був змушений під дулом пістолета, там під загрозами лівійських спецслужб, зібрати групу, спеціально привезти їх, щоб вони ремонтували військову техніку в інтересах режиму Каддафі, то на який виправдальний вирок в цій ситуації можна розраховувати?", – зазначив дипломат.

Волошин розповів, що керівник групи "має певний стосунок до спецслужби однієї з сусідніх країн".

"Коли ця людина привозить цих людей, які всі фактично мають військову освіту, ніхто з них не нафтовик, ніхто з них не працював у нафтовій галузі", – уточнив він.

"Ми витягли звідти двох громадян. Сина керівника групи. Його син був кухарем. Чому його відпустили? Дуже просто. Тому що він співпрацював зі слідством, і тому що він кухар. Він апріорі не міг ремонтувати військову техніку", – додав представник міністерства.

Нагадаємо, у понеділок, 4 червня, відбулося засідання Військового суду Тріполі у справі 19 громадян України, двох громадян Росії та трьох громадян Білорусі.

За результатами засідання суд підтвердив обвинувачення, висунуті затриманим лівійською прокуратурою, і визнав їх винними в участі у ремонті військової техніки для режиму поваленого полковника Муаммара Каддафі, що використовувалася проти лівійського народу.

Відповідно до судового вердикту, один громадянин РФ засуджений до довічного ув'язнення. Решта затриманих: 19 українських громадян, один громадянин РФ та троє громадян Білорусі, засуджені до позбавлення волі строком на 10 років.

Позначки: