Відповідно до нього, це дає надію на те, що найближчим часом Україна виконає своє зобов'язання в цій сфері перед Радою Європи.
У повідомленні зазначається, що Президент Віктор Янукович, діючи в рамках демократичних традицій, не скористався своїм правом законодавчої ініціативи, а доручив Мін'юсту передати його на розгляд депутатів.
МЗС вважає, що це свідчить про те, що в Україні створена платформа для політичного й професійного діалогу, що передбачає спільну роботу парламентської більшості та опозицій.
Нагадаємо, сьогодні, 14 жовтня, заступник голови партії «Батьківщина», колишній Віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря заявив, що Венеціанська комісія за результатами обговорення проекту закону про вибори народних депутатів України ухвалила висновки, у яких зазначається, що виборча система, запропонована проектом закону, не відповідає рекомендаціям ПАРЄ (Резолюція 1755).
У червні Міністерство юстиції передало законопроект «Про вибори народних депутатів України» «Венеціанської комісії», Міжнародному фонду виборчих систем (IFES) і Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки й співробітництва в Європі для проведення його експертизи.
У попередньому висновку комісії із законопроекту «Про вибори народних депутатів» комісія виступила за те, щоб у ньому було передбачено повне розкриття інформації про джерела й обсяги фінансування передвиборних кампаній, а також про обсяги й види видатків на кампанії.
США і ЄС наполягають, щоб Україна дочекалась остаточного спільного рішення Венеціанської комісії та Офісу демократичних інституцій і прав людини (ОДІПЛ) ОБСЄ щодо законопроекту про вибори народних депутатів.