У Грузії проти Саакашвілі відкрили провадження за спробу державного перевороту

30 Жовтня 2015, 18:23

У Грузії проти екс-президента країни, голови Одеської облдержадміністрації України Михеїла Саакашвілі порушили ще одне кримінальне провадження – за фактом спроби державного перевороту. У п’ятницю, 30 жовтня, заступник начальника Служби державної безпеки Грузії Леван Ізорія повідомив, що це відбулося ще 24 жовтня.

Служба державної безпеки Грузії у п’ятницю, 30 жовтня, також звернулася до спецслужб України із запитом щодо «ворожих антигрузинських дій» голови Одеської ОДА.

Напередодні на інтернет-ресурсі «Українська революція» опублікували аудіозапис розмови Саакашвілі з гендиректором опозиційного телеканалу «Руставі-2» Нікою Гварамією, а також колишнім секретарем Ради національної безпеки Грузії Гігою Бокерією. Під час цієї розмови екс-президент Грузії закликає співрозмовників розпочати підготовку до силового опору владі у випадку, якщо суд ухвалить рішення не на користь нинішніх власників «Руставі-2». Саакашвілі пропонує побудувати навколо будівлі телекомпанії залізні барикади, запастися водою на випадок тривалої облоги, запросити спеціально навчених бойовиків і дати бій поліції «навіть якщо справа дійде до стрілянини». А потім, почати здійснення «революційного сценарію» у країні.

Михеїл Саакашвілі не заперечує факт розмови і вказує на «російський слід» поширених в інтернеті записів. За його словами, телефонні розмови «записують і поступово обробляють путінські спецслужби і саме у цій формі потім вони поширюються російськими сайтами». Він наголосив, що «це явно носить характер чергової спецоперації».

«Мене хвилює інше – забирають країну, деякі «ліберали» готові мені на зло відмовитися від усього. Так сталося у 2012 році, на цьому шляху вони стоять і сьогодні. Упевнений, що попри шантаж і погрози, грузинський народ захистить свободу не тільки телебачення, але і незалежність країни, оскільки сьогодні це одне і те ж. Я ще в 2012 році точно пророкував, що Іванішвілі (нинішній президент Грузії – ред.) обов’язково візьметься за «Руставі-2». Якщо зараз не об’єднатися і не захистити свободу слова, то можна попрощатися навіть з ідеєю вільних виборів», – заявив Саакашвілі у відеозверненні.

Як повідомлялося, грузинська влада розпочала процедуру позбавлення Саакашвілі громадянства.