У Грузії прокуратуру звинувачують в навмисному затягуванні справ проти соратників Саакашвілі

17 Липня 2013, 08:55

Тоді президент Міхаіл Саакашвілі не зможе помилувати мера та членів своєї команди, пише  "Коммерсантъ-Украина".

Гігі Угулава з'явився на перше засідання суду в супроводі активістів президентської партії "Єдиний національний рух" і депутатів міського парламенту. Суд вирішив не застосовувати до політика будь-яких запобіжних заходів, тому мер бере участь у процесі паралельно з виконанням своїх обов'язків.

Напередодні він відмовився від суду присяжних, пославшись на те, що ті "піддаватимуться тиску з боку прокуратури".

Угулава звинувачується за двома статтями КК: "привласнення чужого майна" і "розтрата". У першому епізоді йдеться про переоформлення в офшорній зоні на своє ім'я телекомпанії "Імеді", що належала американському бізнесмену Джозефу Кею. Той стверджує, що Угулава і екс-міністр оборони Давид Кезерашвілі змусили його відмовитися від телекомпанії шляхом шантажу і погроз.

Друге звинувачення – працевлаштування в афілійованій з мерією організації "Тбілсервіс", що відповідає за чистоту в місті, 764 активістів президентської партії. Слідство вважає це "розтратою" на суму 5,2 млн ларі ($ 3,2 млн), виділену за три роки на їхні зарплати.

Під час першого засідання суд заслухав основні докази обвинувачення та захисту.

"Ми вважаємо, що у прокуратури немає аргументів на користь обвинувачення. Мій підзахисний не скоював злочинів", – заявив адвокат мера Гогіта Габаідзе.

"З яких це пір працевлаштування людей вважається злочином? Це прямий обов'язок мера!" – заявив депутат Георгій Габашвілі.

Перше засідання суду мало відбутися ще в квітні, але постійно відкладалося на прохання прокуратури.

Опозиція вважає, що влада тим самим намагається максимально затягнути процес.

"Мета очевидна: вони хочуть, щоб вирок був винесений вже після президентських виборів, і Міхаіл Саакашвілі не встиг помилувати Гігі Угулаву і решту наших соратників, – пояснив депутат Давид Дарчіашвілі. – Справи проти Угулави, екс-міністра оборони Бачо Ахалая і інших розсипаються на очах через відмову свідків підтвердити свої свідчення".

Читайте також: У Грузії за нової влади під кримінальні справи потрапили більше 10 соратників Саакашвілі.