У Грузії порушили справу про спробу держперевороту після публікації «розмови Саакашвілі»

27 Вересня 2016, 17:54

Служба державної безпеки Грузії порушила справу про змову з метою повалення або захоплення влади в країні. Це сталося після того, як у ЗМІ пошири аудіозапис переговорів, імовірно, колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі з лідерами партії «Єдиного національного руху» (ЄНД).

Про це повідомляє «Грузія Online» з посиланням на заяву служби безпеки. У відомстві зазначили, що справжність запису поки не підтверджена. Співробітники спецслужби мають встановити автентичність запису. Для цього будуть допитані всі учасники, які нібито фігурують в аудіозаписі.

Аудіозапис, про який йде мова, супроводжувався колажем фотографій Саакашвілі і лідерів ЄНД. Його показали у вівторок, 27 вересня, в ефірі телеканалу «Імеді», повідомляє агентство «Новини-Грузія». При цьому джерело запису телеканал не назвав, зазначалося лише, що аудіозапис з'явився в інтернеті.

На аудіозаписі людина з голосом Саакашвілі обговорює зі співрозмовниками, голоси яких схожі на голоси лідерів партії «Єдиного національного руху», плани на майбутнє, зокрема, революційний сценарій розвитку подій в країні.

Представники партії ЄНД, яких викликали на допит, заявили, що не збираються йти на нього. Члени ЄНД заявляють, що їх єдиний план перемоги на виборах – проведення справедливого голосування. Сам колишній президент Грузії Саакашвілі теж прокоментував поширений аудіозапис. Він назвав його «бездарним монтажем».

Партія «Єдиний національний рух» була правлячою партією в Грузії протягом дев'яти років. На парламентських виборах 2012 року перемогу здобула партія «Грузинська мрія», заснована колишнім прем'єр-міністром Грузії Бідзіною Іванішвілі.

Саакашвілі покинув Грузію після того як на посаду в 2013 році вступив новий президент Георгія Маргвелашвілі. Всі кримінальні справи, порушені проти нього в країні, він називає політично мотивованими.

У 2015 Міхеїл Саакашвілі очолив Одеську ОДА. Згодом він офіційно став громадянином України

Україна відмовилася екстрадувати Саакашвілі до Грузії. Окрім того, Інтерпол відмовився оголошувати екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі в міжнародний розшук.