У Грузії 180 осіб оголосили політв’язнями

Акценти
20 Листопада 2012, 10:41

Ще 22 людини є, на думку членів комітету, політично переслідуваними. Серед них виявилися Міхаіл Карелі, колишній губернатор регіону Шида-Картлі, який був затриманий в 2007 році і отримав політичний притулок у Франції, бізнесмен Кібар Халваші, колишній міністр оборони Іраклій Окруашвілі, в 2008 році заочно засуджений у Грузії до 11 років позбавлення волі та інші.

Крім того, член партії «Єдиний національний рух» Тіна Бокучава запропонувала комітетові з захисту прав людини розглянути справи людей, затриманих і заарештованих у країні останнім часом, оскільки, на її думку, багато з цих людей затримані за політичними мотивами.

У відповідь на цю пропозицію, голова комітету з прав людини Ека Беселія відповіла, що комітет може вивчити будь-яку справу, але для початку розгляду має бути подана відповідна заява. Комітет також повідомив, що за останні два тижні було розглянуто 220 справ, і найближчим часом парламентові буде надано відповідний звіт.

Як раніше повідомлялося, нова влада Грузії розпочала арешти своїх попередників. Так було заарештовано міністра оборони Бачо Ахалаю, начальника Об’єднаного штабу Збройних сил Ґіорґі Каландадзе і командира 4-ї бригади Зураба Шаматаву.

Секретар Ради безпеки Грузії Ґіґа Бокерія заявив, що затримання колишніх урядовців, особливо Ґіорґі Каландадзе, стало політичною розправою з боку коаліції «Грузинська мрія», яка прийшла до влади.

90