У групі з “удосконалення мовного закону” розповіли, коли документ голосуватимуть в Раді

30 Серпня 2012, 22:56

"27 вересня все це буде проголосовано у парламенті. Так було публічно сказано президентом Віктором Януковичем", – сказав Гриценко.

Нагадаємо, 8 серпня президент Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики». Разом з тим,  Янукович доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу «із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки та мистецтв, провідних фахівців із мовних питань для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні».

У дорученні президента також йшлось про необхідність «забезпечити невідкладне розроблення із залученням зазначеної робочої групи та затвердження Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови».

Групу з доопрацювання мовного закону очолила віце-прем'єр-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. До складу групи увійшли 42 учасники, які розділилися на дві підгрупи – під керівництвом екс-президента Леоніда Кравчука та ректора Київського національного університету ім. Шевченка Леоніда Губерського.

Як повідомляв «Коммерсант-Украина» 30 серпня,  робоча група з доопрацювання мовного закону вже   підготувала його нову редакцію.  Члени групи також  вирішили змінити його назву  та пропнують переіменувати документ як  "Про порядок застосування мов в Україні".

оложення документа не передбачають для мов нацменшин статусу регіональних, а лише передбачають заходи щодо їх захисту у випадку, якщо на певній території проживає не менше 30% носіїв такої мови. При цьому остаточне рішення щодо підтримки та захисту цих мов пропонується закріпити за Верховною радою. 

Законопроект зберігає за українською мовою статус державної і містить заходи щодо його захисту. Для мов національних меншин в документі не передбачається отримання регіонального статусу.  

10 серпня «Закон про засади державної мовної політики», який передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова, вступив в силу.

Як писав Тиждень.ua, за 16 днів дії  мовного закону місцева влада 9 регіонів надала російській мові статус регіональної. При цьому у трьох регіонах заявили, що даний закон на їхній території є нечинним.