У групі Богатирьової щодо мовного закону заявили, що на його реалізацію у 2013 році хочуть виділити 168 млн

13 Жовтня 2012, 10:13

«Робоча група більшістю голосів схвалила проект закону про зміни до Закону України «Про засади державної мовної політики». Цей документ  буде передано до Міністерства юстиції  з перспективою подальшого подання до Верховної Ради», – зазначила   Богатирьова.

Також робоча група затвердила проект Концепції Державної національно-культурної програми всебічного розвитку і функціонування української мови.  За  словами Богатирьової,  найближчим часом  документ буде також передано на погодження до Міністерства юстиції, а потім винесено на засідання Кабінету Міністрів для затвердження.

Як повідомив у коментарі  Радіо Свобода президент Національної академії педагогічних наук, колишній міністр освіти і науки Василь Кремень,  робоча група за участі представників Міністерства фінансів зняла свої заперечення щодо надання коштів із бюджету на виконання програми підтримки державної мови. Таким чином, на 2013 рік заплановано надати 168 мільйонів, а в подальші роки ця сума буде збільшуватись.

"Зміни у мовній політиці вважаються змінами у внутрішній політиці, а отже, їх може затверджувати тільки Верховна Рада. І якщо 30% громадян хочуть зробити ту чи іншу мову регіональною, то ця пропозиція розглядається в обласній раді, а тоді обласна рада подає її до парламенту. При цьому, якщо раніше для надання мові статусу регіональної потрібно було 10% людей, що розмовляють цією мовою на певній території, і бралися цифри за переписом населення, то тепер чітко визначено, що це повинно бути не менше ніж 30%, при чому це повинні бути вживу зібрані підписи громадян України, що проживають на цій території", – сказав Кремень.

Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики».

8 серпня президент   Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Групу з доопрацювання «мовного закону» очолила Богатирьова. До складу групи увійшли 42 учасники, які розділилися на дві підгрупи — під керівництвом екс-президента Леоніда Кравчука та ректора Київського національного університету ім. Шевченка Леоніда Губерського.

Читайте також: Небезпечні ілюзії: регіонали не збираються вдосконалювати мовне законодавство