У грудні понад половина депутатів відвідала всі пленарні засідання

24 Грудня 2019, 11:12

У грудні з 423 народних депутатів всі 14 пленарних засідань відвідали 240 депутатів. Це 56% від складу парламенту. Про це повідомляє Комітет виборців України у вівторок, 24 грудня. посилаючись на дані електронної реєстрації.

 

141 депутат відвідав 10-13 засідань, 40 депутатів – 9 і менше засідань.

 

Серед фракцій Верховної Ради найвищі показники відвідуваності у «Слуги народу», «Європейської солідарності» та «Голосу». Зокрема, у середньому були зареєстровані 82% депутатів «СН», 75% – «ЄС» та 75% – «Голосу».

 

Нижчі показники відвідування в групи «За майбутнє» (70%), в «Опозиційної платформи – За життя» (63%), ВО «Батьківщина» – 60%.

 

«При цьому, у грудні відбулася низка важливих голосувань. Зокрема, було ухвалено Виборчий Кодекс, внесено законодавчі зміни в частині депутатської недоторканності, ухвалено закони про статус учасників бойових дій та щодо протидії відмиванню коштів», – сказав голова КВУ Олексій Кошель.

 

Зазначається, що в листопаді всі пленарні засідання відвідали 299 депутатів, тож показник відвідуваності дещо знизився.

 

Нагадаємо, 29 жовтня видання «Голос України» опублікувало законопроект №1035-2 про позбавлення нардепів виплат через прогули: якщо нардеп протягом календарного місяця протягом сесії ВР без поважних причин не бере особистої участі у понад третині пленарних засідань або більш ніж половині засідань комітету, до складу якого він входить, то такому депутату витрати не відшкодовуються.

 

Як повідомлялося, у грудні вісім народних депутатів пропустили 90% голосувань. Троє народних депутатів не були зареєстровані на засіданнях Ради впродовж місяця: нульові показники голосувань зафіксовано в Любові Шпак («СН»), Романа Іванісова (позафракційний) та Віталія Данілова («Батьківщина»).

 

20 грудня Рада провела останнє засідання цього року. Наступний пленарний тиждень відбудеться 13-17 січня.