Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив провести аналіз усіх кадрових рішень на митницях, що були прийняті до 1 травня, зокрема в останніх числах квітня. Про це повідомляє прес-служба уряду, інформуючи про результати робочої зустрічі Гройсмана з головою Державної фіскальної служби України Романом Насіровим та головою Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем.
Сторони обговорили питання боротьби із зловживаннями на митниці, зокрема контрабандою, а також зміни системи роботи митниці загалом.
"Питання роботи державної митної служби і питання ефективності надходжень до бюджету від митних платежів є абсолютно актуальним сьогодні і має бути абсолютно публічним на усіх митницях країни", – заявив Гройсман. Він підкреслив, що в усій системі митниць, починаючи з головних департаментів та завершуючи місцевими митницями і пунктами пропуску, існують різні тіньові схеми контрабанди, які не додають до Державного бюджету десятки мільярдів гривень через несплату податків.
Говорячи про майбутні зміни у системі роботи митниці, Гройсман зазначив, що буде здійснене технічне переоснащення, зокрема на пунктах пропуску встановлять обладнання для сканування товарів. Також буде удосконалено програмне забезпечення та посилено роботу системи управління ризиками. Крім того, найближчим часом для боротьби з контрабандними схемами буде створено близько 20 мобільних груп за участі співробітників Національного антикорупційного бюро, прикордонних військ, поліції та Державної фіскальної служби. Прем'єр-міністр наголосив, що необхідно провести аналіз усіх кадрових рішень на митницях, що були прийняті до 1 травня, зокрема в останніх числах квітня.
"Я думаю, що є призначення, які не личать сьогодні державній митній службі, Державній фіскальній службі", – підкреслив він.
Тим часом, Насіров повідомив, що на виконання доручення за результатами наради щодо проблемних питань функціонування митниці на пункті пропуску через українсько-польський кордон Краковець – Корчова у суботу, 7 травня, з Державної фіскальної служби були звільнені чотири посадовці, які підозрювалися у зловживаннях та участі у контрабандних схемах на митниці.
Як відомо, 6 травня, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням звільнити його з посади голови Закарпатської ОДА. Серед причин рішення він вказав перешкоджання боротьбі з контрабандою в регіоні з боку центральної влади, бездіяльність митниці. Також, за словами Москаля, нині у Києві та області накопичилося близько двохсот ватажних автомобілів, завантажених контрабандними сигаретами.
Генеральна прокуратура пообіцяла перевірити інформацію щодо вантажів з контрабандними цигарками, яку поширив Москаль.