У Греції заради економії вирішили закрити державне телебачення

12 Червня 2013, 11:52

За словами офіційного представника уряду Греції Симоса Кедікоглу, ЕРМ коштує платникам податків приблизно 300 млн євро щорічно. Наразі ж влада планує відкрити "сучасну" і необтяжливу для бюджету компанію. За словами урядовців, така реформа дозволить заощадити 100 млн євро.

Оголошення про закриття ЕРМ викликало шок у суспільстві, частина якого протестує проти такого кроку. Інша частина підтримує владу, вважаючи, що на державних теле-і радіоканалах дійсно витрачаються колосальні фінанси.

"Незбагненно, що в настільки критичний для країни момент голос державного радіо і телебачення змусять замовкнути, голос, який протягом цілого ряду років служив справі поширення інформації, культурі та еллінізму", – заявив архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім II, який раніше уникав втручатися в політику. Він висловив також неприйняття того, що "сотні співробітників принесені в жертву доцільності та розплачуються за корупційну політику і практику десятиліть".

На підтримку співробітників ЕРМ виступив також патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II, який відзначив важливість діяльності телерадіомовної корпорації для грецької діаспори.

Закриття телекомпанії може також похитнути згуртованість урядової трьохпартійної коаліції. Нова демократія (НД) – Всегрецький соціалістичний рух (ПАСОК) і Демократичні ліві (ДЛ) критикують прем'єр-міністра і лідера НД Самараса за те, що той не поцікавився їх думкою при прийнятті рішення. ПАСОК, зокрема, звинуватив НД в "великій політичній помилці" і попередив, що його депутати не голосуватимуть у парламенті за відповідний законодавчий акт, ухвалення якого вважається необхідним для закриття ЕРМ.

Як відомо, журналісти державних ЗМІ Греції неодноразово страйкували проти скорочення робочих місць та зменшення зарплат.

Зокрема, у лютому профспілки оголосили протест під час приїзду президента Франції Франсуа Олланда, однак журналістів змусили припинити страйк за допомогою суду.

Вже у березні, під час візиту грецького прем'єр-міністра до Туреччини, журналісти знову страйкували проти звільнень. За це представник уряду Симов Кедіголу звинуватив профспілку в переслідуванні політичних цілей.

Позначки:

читати ще