У Греції вночі демонстранти влаштували барикади й підпали

7 Грудня 2014, 11:34

Вночі в Афінах та в інших містах Греції відбулися масові демонстрації. Про  це повідомляє the New York Times, зазначаючи, що люди зібралися з нагоди шостої річниці загибелі 15-річного підлітка Александроса Грігоропулоса у сутичках з поліцією в столиці країни.

Грецьке видання Capital.gr повідомляє, що  в Афінах протягом ночі було арештовано 211 демонстрантів, в Салоніках – 25 людей.

Мітинг, що розпочинався як мирна демонстрація, з часом перетворився на сутички з поліцією. Цього разу в Афінах, Салоніках та Патрі на вулиці вийшли сотні молодих людей, "озброєних" запалювальною сумішшю та камінням.

В Афінах демонстранти підпалювали автомобілі, в тому числі – пожежні та поліцейські, а також громили магазини.

Поліція, в свою чергу, застосувала сльозогінний газ проти тих груп демонстрантів, що застосовували насилля. Повідомляється також, що залучалися поліцейські гелікоптери.

Видання підкреслює, що повідомлень про серйозні поранення під час сутичок не надходило. Koolnews.gr повідомляє про два звернення до лікарні в Афінах.

Частина сутичок відбувалася в туристичній, центральній частині Афін, однак епіцентром протистояння стало передмістя Екзархія, яке вважають вотчиною анархістів. Там було побудовано барикади на вулицях.

В Салоніках магазин було підпалено  в той час, коли там перебували співробітники. Щоправда, всі вони змогли вийти назовні з місця пожежі.

Віце-мер Афін Георг Апостолопулос заявив, що анархісти "знищують туристичний імідж Афін", а також додав, що збиток від безладів "неможливо підрахувати", пише Capital.gr.