Генпрокуратура оприлюднила заперечення слів заступника Генпрокурора Давіда Сакварелідзе про оголошення підозри судді Марії Приндюк, яка нібито дозволила обшук у прокурорів Володимира Шапакіна та Олександра Корнійця, які стали відомі у ЗМІ як «діамантові». Текст відповідної заяви оприлюднила прес-служба ГПУ.
«Інформація, озвучена заступником Генерального прокурора України-прокурором Одеської області Давідом Сакварелідзе про начебто висунення підозри і спробу її вручення судді Апеляційного суду міста Києва Марії Приндюк –свідоме введення в оману суспільства», – йдеться у тексті.
Також ГПУ проінформувала, що Марії Приндюк слідчими ГПУ не повідомлялось про підозру і не здійснювалась спроба її вручення в будь-якій спосіб: поштою чи особисто.
«Відповідно до вимог ст. 481 КПК України письмове повідомлення про підозру судді Конституційного Суду України, професійному судді, присяжному та народному засідателю на час здійснення ними правосуддя здійснюється Генеральним прокурором України або його заступником», – додали у прокуратурі
Також у ГПУ заперечили сам факт того, що Приндюк дозволила обшук у Шапакіна і Крнійця.
«Слід зазначити, що судді Апеляційного суду, ким є Марія Приндюк, відповідно до вимог КПК не розглядають клопотання про надання дозволу на проведення обшуку. Вказана суддя допитувалась як свідок у рамках кримінального провадження відносно резонансної справи Голови Апеляційного суду України Антона Чернушенка», – завершили у заяві.
Як повідомлялося, раніше Сакварелідзе поширив у ЗМІ заяву, що Приндюк, яка наразі перебуває на лікуванні, відправли поштою оголошення про підозру. За його словами, підозра висунута не у справі «діамантових прокурорів», але пов’язана із нею. Також він зазначив, що Приндюк свого часу дозволила обшуки у «діамантових прокурорів».
Нагадаємо, 6 липня в результаті спецоперації ГПУ та СБУ були затримані перший заступник глави слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах.
Печерський райсуд обрав затриманим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця..
Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.
20 липня Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення Печерського районного суду Києва щодо запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою і застави у розмірі 3,2 млн грн щодо екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця.
Також нагадаємо, що Корнієць вніс заставу у 3,2 млн грн і так само, як і Шапакін, вийшов на волю.