У ГПУ заявили, що отримали запит на екстрадицію Саакашвілі

7 Вересня 2017, 21:51

Генпрокуратура України на цьому тижні отримала запит Головної прокуратури Міністерства юстиції Грузії про видачу Міхеіла Саакашвілі. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган в Facebook.

 «5 вересня заступник міністра юстиції України С.Петухов повідомив, що Грузія звернулася до України щодо розшуку, взяття під варту та екстрадиції Саакашвілі. При цьому Петхов заявив, що запит грузинської сторони був адресований Мінюсту та Генпрокуратурі України. Він також повідомив, що Мін'юст направляє отриманий запит до ГПУ для проведення екстрадиційної перевірки. Окрім того, хочу підтвердити, що Генпрокуратурою України на цьому тижні в копії отримано запит Головної прокуратури Міністерства юстиції Грузії про видачу Саакашвілі М.Н», – розповіла Сарган.

«Враховуючи, що кримінальні справи, у зв'язку з якими запитується видача вказаної особи, перебувають на розгляді Тбіліського міського суду, відповідно до ст. 574 КПК України запит компетентних органів Грузії буде розглядатись Міністерством юстиції України», – додала вона.

Нагадаємо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року Саакашвілі позбавили громадянства Грузії.

26 липня стало відомо, що Саакашвілі позбавили українського громадянства. 27 липня в адміністрації президента України підтвердили цю інформацію і зазначили, що припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА обумовлено поданою ним недостовірною інформацією під час оформлення громадянства.