Керівник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив про штучні перешкоди у завершенні розслідування за звинуваченням екс-міністра юстиції України Олени Лукаш. Про це він розповів на прес-конференції у четвер, 27 липня.
"З лютого цього року слідчий і прокурор вважають, що готові до завершення розслідування цієї справи. Підозрювані – не тільки Лукаш, а й ще понад 10 осіб, зокрема з Міністерства юстиції, приватних підприємств, адвокати, яким інкримінується заволодіння коштами державного бюджету", – розповів Горбатюк.
Він наголосив, що з лютого проект повідомлення про підозру не узгоджується заступником генпрокурора Столярчуком.
За словами Горбатюка не було ніяких зауважень щодо недостатності доказів, і загалом йому не вказали на офіційні причини непідписання цієї підозри.
"Створюються виключно якісь штучні перешкоди, які не дозволяють це питання вирішити", – додав він.
Пізніше сама Лукаш на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук зазначила, що слідство у її справі було зупинено в зв'язку з необхідністю отримання міжнародно-правової допомоги в Канаді.
"Підозру мені вручено 5 листопада 2015 року. Після цього повністю сфальсифіковане слідство було зупинено самою прокуратурою в зв'язку з необхідністю отримання міжнародно-правової допомоги в Канаді. І до сих пір розслідування в моїй справі зупинено", – написала вона.
Як відомо, 5 листопада 2015 року СБУ затримала екс-міністра юстиції Олену Лукаш. Згодом стало відомо, що Генеральна прокуратура України повідомила Лукаш про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 КК України за фактом заволодіння під час перебування на посаді міністра юстиції України коштами державного бюджету України в розмірі 2,5 млн грн та вчиненні службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.
6 листопада Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави затриманій Лукаш. За Лукаш вніс заставу понад 5 млн грн нардеп Вадим Новинський. 9 листопада Лукаш відпустили, одягнувши електронний браслет. 10 листопада Лукаш висунула вимогу допитати її у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти учасників Майдану. 18 листопада суд наполовину зменшив розмір застави за Лукаш і дозволив їй зняти електронний браслет.
Нагадаємо, провадження щодо Лукаш зупиняли, але згодом відновили у березні 2016 року.