У ГПУ заявили про «дискримінацію» через низьку зарплату порівняно з іншими силовиками

17 Березня 2016, 14:53

У Генеральній прокуратурі незадоволені бюджетом на фонд оплити праці у відомстві на 2016 році. Відповідну заяву опублікувала прес-служба ГПУ 17 березня.

«З огляду на негативну ситуацію, яка склалася у зв'язку із неналежним рівнем заробітної плати працівників прокуратури, керівництво Генеральної прокуратури України неодноразово зверталося до прем’єр-міністра України А. Яценюка із вказаного питання», – йдеться у тексті.

За інформацією ГПУ, передбачена сума бюджету прокуратури на 2016 рік становить лише 31,6% від необхідних потреб. У відомстві заявили, що тричі зверталися з відповідного питання до голови уряду.

«Листи Генеральної прокуратури України, направлені прем’єр-міністру України А. Яценюку 28.12.2015, 10.02.2016 та 26.02.2016 року, в яких порушувалося питання недостатності фінансового забезпечення органів прокуратури та неспівмірності оплати праці працівників правоохоронних органів із наведенням відповідних прикладів та розрахунків, на жаль, залишені без реагування», – зазначили у повідомленні.

Зокрема, у прокуратурі незадоволені, що їхні працівники отримують меншу зарплату, ніж працівники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і Нацполіції. Понад те, у ГПУ зазначили, що фінансування САП збільшили нібито за рахунок бюджету інших органів прокуратури.

«У той же час виділення фінансування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в окрему програму фактично відбулося лише за рахунок зменшення коштів, виділених на бюджет органів прокуратури в цілому. За наведених обставин у 2016 році прокурори місцевих і регіональних прокуратур порівняно із суддями місцевих та апеляційних судів, поліцейськими на місцях, детективами Національного антикорупційного бюро України були поставлені у нерівні умови в частині матеріального та фінансового становища та отримують найменший розмір місячної заробітної плати. Так, місячна заробітна плата рядового прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у 2016 році становить 60-70 тис. грн, в той час як у прокурорів регіональних, місцевих прокуратур – 6-8 тис. грн та 5-7 тис. грн відповідно», – додали у заяві.

Повідомляється, що на початку року «дискримінація оплати праці співробітників органів прокуратури лише поглибилася».

«Зокрема, заробітна плата прокурора місцевої прокуратури у січні 2016 року становила від 4,4 до 5,4 тис. гри. залежно від стажу роботи в органах прокуратури. Водночас грошове забезпечення відповідної категорії працівників Національної поліції становить під 8,1 до 9,8 тис. грн., що вдвічі перевищує оплату праці прокурора місцевої прокуратури», – наголосили в заяві ГПУ.

Як повідомлялося, у проекті державного бюджету на 2016 рік спочатку забули закласти кошти на антикорупційну прокуратуру. Президент Петро Порошенко назвав це «прикрим непорозумінням» і «технічною помилкою, яка буде негайно виправлена».

Наприкінці грудня Верховна Рада все ж сформувала бюджет САП.