У ГПУ розповіли, скільки часу потрібно на розслідування справи Рибака

15 Березня 2016, 18:33

Генеральна прокуратура України перевіряє діяльність колишнього голови Верховної Ради України Володимира Рибака на предмет порушення ним українського законодавства. Про це розповів начальник головного управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Зокрема, розслідуються факти фальсифікації голосування за закони, а також підробки документів.

"За даним фактом, тобто щодо фальсифікації голосування за закони і складення підроблених документів, загалом притягнуто 13 осіб, по трьом з них обвинувальний акт направлений до суду, інші перебувають в розшуку. Крім того виділено в окреме провадження, справа за фактом вчинення іншими службовими особами ВР цих самих злочинів, причетність до цих злочинів. За яким і перевіряється діяльність колишнього голови ВР Рибака. Саме на звернення того ж адвоката, і в суді слідчі пояснювали про те, що відкривати додаткове кримінальне провадження за цим фактом немає необхідності, тому що у нашому провадженні розслідується саме його діяльність під час цих подій, і буде дана оцінка. Однак суд не дослухався і виніс рішення, що потрібно зареєструвати ще одне провадження. Це загалом не вплине на розслідування, а все одно буде перевірятися і буде надана остаточна оцінка, як діям Рибака, так і інших службових осіб, які були задіяні під час цих подій", – розповів Горбатюк.

Читайте також: Закони 16 січня. Чому не карають винних

За його словами, колишній спікер Рибак у справі допитувався як свідок більше року тому.

"Так, він викликався, дійсно допитувався як свідок, трохи більше року тому", – повідомив він.

Відповідаючи на питання, коли справа може дійти до логічного завершення, керівник управління повідомив, що мова йде про декілька місяців.

"Це питання декількох місяців, щоб остаточно, або вирішити питання про притягнення, або не притягнення відповідальності за цим фактом", – сказав Горбатюк.

Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва зобов'язав ГПУ відкрити кримінальне провадження відносно екс-спікера Рибака.

Нагадаємо, 16 січня 2014 року парламент прийняв пакет законів, які обмежували права і свободи громадян. Ці закони згодом стали відомі, як "закони 16 січня". В ході голосування Рибак був заблокований у власному кабінеті, однак згодом він їх підписав.

Як встановили журналісти Тижня, Верховна Рада в одному з «безвізових законів» скасувала відповідальність екс-нардепів за голосування 16 січня.