У ГПУ розповіли про розслідування щодо загибелі військового в навчальному центрі “Десна”

27 Серпня 2018, 15:54

Правоохоронці встановили обставини, які свідчать про ймовірне самогубство солдата строкової військової служби на об'єднаних складах озброєння військової частини на території навчального центру "Десна" у Чернігівській області, а саме – здійснення ним особисто пострілів чергою з автомата в голову. Про це повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко.

 

"Такі висновки зроблені з положення тіла загиблого, розташування зброї та гільз (розліт до 0,5 м), час, потрібний для відстрілу набоїв (а саме – 1,5 секунди), а також відсутність слідів боротьби, переміщення або волочіння трупа тощо", – заявив Лисенко.  

 

За його словами, під час досудового розслідування було проведено огляд місця події (ділянки місцевості на території об’єднаних складів озброєння військової частини).

 

Водночас були допитані військовослужбовці, що проходили службу із загиблим та безпосередньо перебували в караулі з ним у день загибелі, які повідомили, що загиблий був у доброму настрої, на сімейні проблеми не скаржився, нестатутні заходи до останнього впродовж військової служби не застосовувалися.

 

"Наявність конфліктів його зі співслужбовцями чи командуванням частини на даний час слідством не встановлена. Наразі за поданням військової прокуратури Деснянського гарнізону Центрального регіону України призначена судова почеркознавча експертиза для встановлення авторства передсмертних записок, задоволено судом клопотання про призначення судово-медичної експертизи та перебуває на розгляді клопотання про призначення судової балістичної експертизи, результати яких будуть враховані в ході слідства", – зазначається в повідомленні.

 

Крім того, наголошується, що на даному етапі планується завершити допити співслужбовців загиблого про наявність нестатутних взаємовідносин у підрозділі, наявність скарг на сімейні або інші життєві проблеми, допити родичів про наявність скарг на військову службу, співслужбовців, відношення у колективі, інших обставин, що могли змусити його піти із життя.

 

Нагадаємо, увечері 7 липня в Чернігівській області під час несення вартової служби на об'єднаних складах озброєння військової частини на території навчального центру "Десна" знайшли  з вогнепальним  пораненням  голови  військовослужбовця-строковика 1997 р. н., стрільця роти охорони однієї з військових частин.