У ГПУ розповіли, як Клюєв платив “комуналку” за Межигір’я Януковича

3 Грудня 2015, 16:18

У поданні Генеральної прокуратури до Верховної Ради про арешт нардепа Сергія Клюєва йдеться про кримінальне провадження стосовно незаконного заволодіння територією Межигір'я та оплати послуг за користування Межигір'ям екс-президентом Віктором Януковичем та його сім'єю. Про це повідомив журналістам прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко.

"Підприємства, наближені до Сергія Клюєва, фактично оплачували витрати на утримання Межигір'я під час перебування там Віктора Януковича, наприклад, комунальні послуги та інші … Чомусь це оплачувалося підприємствами Клюєва. Ми розцінюємо це як хабар колишньому президенту України" , – сказав прокурор.

Він зазначив, що рішення парламенту в цьому провадженні дуже важливе, тому що дозволить Генпрокуратурі просити про обрання запобіжного заходу для Клюєва у вигляді утримання під вартою, почати спеціальне розслідування щодо нього та вжити заходів із оголошення його в міжнародний розшук.

"Сьогодні Сергій Клюєв перебуває в базі осіб, які переховуються від органів влади в Україні. Але для того, щоб почати процедуру його міжнародного розшуку, необхідно виконати всі ці дії. Для нас важливо, щоб наші іноземні партнери, Інтерпол, допомогли знайти нам цю людину, щоб він якомога швидше постав перед українським правосуддям", – додав прокурор.

Як відомо, 3 червня 2015 року Верховна Рада зняла недоторканність із Сергія Клюєва та дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності. Генпрокуратура інкримінує Сергію Клюєву привласнення заводу та фінансування його на гроші, перерозподілені із захищених статей бюджету. При цьому Клюєву загрожує більше 10 років позбавлення волі за статтями "шахрайство в особливо великих розмірах, привласнення і розтрата, або заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, і зловживання службовим становищем". Клюєв заявив, що оскаржить дії голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана у суді.

3 червня Клюєв також намагався вилетіти до Відня. 4 червня Клюєв не з'явився на допит у Генпрокуратуру.

9 червня стало відомо, що Клюєв за дорученням Генеральної прокуратури оголошений у міждержавний розшук.

На початку листопада ГПУ вирішила відкликати подання про затримання і арешт народного депутата Сергія Клюєва і відправити його на доопрацювання.

3 грудня ГПУ внесла до парламенту уточнене подання про затримання і арешт Сергія Клюєва. За словами Куценка, уточнене подання "ретельно доопрацьоване", оскільки у прокуратури з'явилися нові докази і свідчення.