У ГПУ рішення у справі Кернеса назвали незаконним

10 Серпня 2018, 16:34

У Генеральній прокуратурі рішення у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса назвали незаконним. Про  це передає "Радіо Свобода" у п'ятницю, 10 серпня. 

 

«Рішення незаконне. Ми це будемо доводити апеляційними скаргами», – сказала заступник генпрокурора Анжела Стижевська під час брифінгу.

 

Нагадаємо, Київський районний суд Полтави у п'ятницю, 10 серпня, закрив справу щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса. 

 

Раніше повідомлялося, що суд  у справі Кернеса та його охоронців Віталія Бліннікова та Євгена Сміцького не зміг просунутися у розгляді справи, бо жоден зі свідків обвинувачення не з'явився. Зазначається, що суд ухвалив постанову про привід свідків.

 

Нагадаємо, 2 квітня 2015 року ВССУ оголосив резолютивну частину постанови про перенесення розгляду справи Г.Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

 

Додається, що 26 березня 2015 року Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою Харківського міського голови Кернеса та його охоронців.

 

Так, 4 березня 2015 року слідчі Генеральної прокуратури повідомили меру Харкова Геннадію Кернесу про підозру  у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та оголошено про завершення досудового розслідування.

 

27 лютого 2015 року у  кримінальному провадженні, де фігурує мер Харкова Геннадій Кернес, вручено повідомлення про підозру двом його охоронцям. Кернесу інкримінували катування, це тяжкий злочин, який передбачає покарання від 5 до 10 років ув’язнення, хуліганство, бо він скоїв злочин разом із двома охоронцями, яким вже повідомлено про підозру, незаконне позбавлення волі. 

 

Як повідомлялося, 1 березня 2014 в Харкові під час мітингу сталася кривава сутичка з активістами Євромайдану, які зайняли Харківську ОДА, постраждало понад 100 людей. "Антимайданівці" поставили над входом в будівлю ОДА російський прапор і прапор Харкова, нібито звільнивши ХОДА від євромайданівців. Перед цим на мітингу виступили Геннадій Кернес та Михайло Добкін.