У ГПУ припустили, що під час Майдану викрали більше людей, ніж офіційно відомо

11 Серпня 2017, 10:01

Генеральна прокуратура України закликала потерпілих, які були викрадені в період із 20 по 23 січня 2014 року під час подій Революції гідності, звернулися до Департаменту спецрозслідувань ГПУ. Із таким зверненням виступив перед присутніми в Печерському райсуді після одного із засідань прокурор Олексій Донський, йдеться в матеріалі журналіста Тижня Андрія Голуба «Тонкощі тітушководства».

«Ми розуміємо, що не завжди до нас є довіра, але обіцяємо сумлінно працювати і максимально перевіряти ту інформацію, яка до нас надходитиме. Нам справді необхідно, щоб потерпілі в період із 20 по 23 січня 2014 року, ті, кого викрадали, звернулися до Департаменту спецрозслідувань ГПУ. Щоб вони повірили в нас і ми змогли провести перевірку за цими фактами. Тоді зможемо казати, що злочини мали системний характер», — сказав прокурор.

Водночас, незважаючи на це, слідство переконане, що викрадення та погрози з боку організованих груп тітушків наприкінці січня 2014-го були системним явищем і не обмежуються названими випадками. Зокрема, з огляду лише на свідчення підозрюваних та публікації в пресі може йтися щонайменше про 5–10 таких епізодів. Однак розслідувати їх ГПУ не може: ніхто з потерпілих не звернувся до правоохоронців. Зробити це й закликав Донський.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»