У ГПУ прокоментували зняття санкцій Євросоюзу з Богатирьової

5 Березня 2016, 18:59

Рішення ЄС щодо зняття санкцій з екс-глави МОЗ Раїси Богатирьової є об'єктивним, однак кримінальне провадження щодо неї в Україні не закрите, з міжнародного розшуку її не знято.  Про це повідомив прокурор ГПУ Владислав Куценко.

«Щодо пані Богатирьової є кримінальне провадження за ст.191 КК – «розкрадання майна та грошових коштів». Йдеться про 6,5  млн гривень, які було перераховано МОЗом, коли Богатирьова його очолювала у 2012 році, на рахунки приватної компанії. У жовтні 2014 року, під час розслідування справи, даними підприємствами у добровільному порядку повернуто ці кошти на рахунки МОЗ», – повідомив Куценко. 

Він уточнив, що таким чином фактична майнова шкода, яка могла бути завдана діями Богатирьової, перестала існувати. 

«Санкції ЄС мають економічний характер, і за відсутності фактичної економічної шкоди санкції продовжувати не стали, це рішення є об'єктивним», – додав Куценко.

Він додав, що кримінальне провадження щодо Богатирьової в Україні не закрите. 

«Відбувається заочний процес», – додав прокурор.

Як повідомлялося, 4 березня Рада ЄС офіційно затвердила рішення про продовження на рік санкцій щодо екс-президента України Віктора Януковича та 15 його соратників. «Одна особа вилучена зі списку тих, хто підпадає під дію обмежувальних заходів», – йдеться у документі. Як повідомлялося раніше, йдеться про екс-міністра охорони здоров'я Раїсу Богатирьову.